Veesõidukite kategooriad
     

    Väikelaev on veesõiduk kogupikkusega 2,5–24 meetrit (näiteks paat, purjejaht, kaater ja muu selline), mida kasutatakse vaba aja veetmiseks, sõltumata registrikuuluvusest. Väikelaevana ei käsitata võistlusspordiks ja treeninguteks kasutatavat spordialaliidu poolt vastavalt märgistatud veesõidukit (näiteks jett, purjelaud, purjejaht, võistluspurjekas ja muu selline) ning primitiivse konstruktsiooniga veesõidukit (näiteks ruhi, ruup, lodi, süst, kanuu, vesijalgratas ja muu selline) ja erikonstruktsiooniga veesõidukit.

    Alla 12-meetrise kogupikkusega laev on laev, mida kasutatakse töö tegemise või ärilisel eesmärgil, näiteks kaluripaadid, inspektsioonide kontrollkaatrid jne.

    Jett on kokpitita, statsionaarmootoriga vesiturbiinsõiduk kogupikkusega kuni 4 meetrit, mida juhitakse istudes, põlvili või seistes.

     

     

     

    Kasulikud viited ja abistav info väikelaevnikule

     

     

     

    Väikelaevainspektorite kontaktid, kes teevad väikelaevade ja alla 12 m kogupikkusega laevade ülevaatusi:
     

    Linn, maakond Vaneminspektor Aadress, e-post Telefon

     

    Tallinn
    Harjumaa
    Raplamaa

     

    Henn Kuum
    Peeter Kask
    Veiko Rosme

    Lume 9, 10416 Tallinn
    vslo@vta.ee
    henn.kuum@vta.ee
    peeter.kask@vta.ee
    veiko.rosme@vta.ee

     

    620 5753, 511 8822
    620 5752, 5550 1195
    620 5751, 524 3847

    Läänemaa
    Hiiumaa
    Henn Kuum henn.kuum@vta.ee 620 5753, 511 8822

    Pärnumaa

    Mart Sameli

     

    Merekalda 16, 93814 Pärnu
    mart.sameli@vta.ee

     5341 2225

    Saaremaa Peeter Kask Pärna 6, 93814 Kuressaare
    peeter.kask@vta.ee
    5550 1195
    Tartu
    Tartumaa
    Viljandimaa
    Jõgevamaa
    Valgamaa
    Põlvamaa
    Võrumaa
    Ida-Virumaa
    Lääne-Virumaa



    Oleg Barinski-Gesjuk
    Arved Talu

     

    Väike-Turu 4, 51013 Tartu

    oleg.barinski@vta.ee
    arved.talu@vta.ee



    730 2615, 524 3848
    730 2616, 524 3839

     

    Viimati uuendatud: 5. september 2018