Sa oled siin

Kuidas esitada digitaalset avaldust?

 

Laevapere liige, kes taotleb ohutusalase koolituse tunnistuse, päästevahendite ja valvepaadi vanema tunnistuse, päästeparve vanema tunnistuse, kiirvalvepaadi vanema tunnistuse, tuletõrjealase laiendatud koolituse tunnistuse või tankeritel töötamise tutvustava koolituse tunnistuse (349.35 KB, PDF) välja andmist, võib esitada avalduse digiallkirjastatult e-posti teel.

Ohutusalase koolituse, tuletõrjealase laiendatud koolituse, tankeritel töötamist tutvustava koolituse, tankeritel töötamise laiendatud koolituse, päästevahendite ja valvepaadi vanema koolituse, päästeparve vanema koolituse ja kiirvalvepaadi vanema koolituse tunnistuste taotlemise juhend

 1. Laadi alla sobiv avalduse vorm A_VI_Täienduskoolituse_tunnistused (36.06 KB, DOCX) (ohutusalane koolitus, tuletõrjealane laiendatud koolituse tunnistus, päästevahendi ja valvepaadi vanema koolituse tunnistus, päästeparve vanema  tunnistus, kiirvalvepaadi vanema tunnistus, tankeril töötamise koolituse tunnistused) või A-V Täienduskoolituse_tunnistused (35.53 KB, DOCX) ja täida see;
 2. Kui taotlete Veeteede Ametist tunnistust esmakordselt või Teie kontaktandmed on muutunud, täitke ka vorm A_IA_Kontaktandmed (35.64 KB)NB! Kui Te ei ole kindel, kas teie kontaktandmed on võrreldes eelmise korraga, kui Veeteede Ametit külastasite, muutunud, esitage eeltoodud vorm kindlasti!
 3. Märgi avaldusele, kas soovid tunnistuse kätte saada Veeteede Ameti büroost (Lume 9), posti teel või volitatud isiku kaudu.
 4. Allkirjasta avaldus digitaalselt kas ID-kaardi või mobiil-ID-ga ning saada see aadressile mdb[at]vta[dot]ee.
 5. Avaldusele lisa digitaalne dokumendifoto. Alla võib laadida ka ID-kaardi foto, vaata juhendist (426.58 KB, PDF), kuidas seda teha.
 6. Kui tunnistuse väljastamiseks on vajalik merepraktika tõendamine peab kapten või reeder või nende poolt volitatud isikud edastama meresõidupraktika tõendi aadressile mdb[at]vta[dot]ee.
 7. Tunnistus väljastatakse peale riigilõivu tasumist. Rekvisiidid riigilõivu tasumiseks leiad lehekülje lõpus.

NB!

Kui volitad kedagi teist enda eest tunnistust kätte saama, tuleb avaldusele lisada digiallkirjastatud volikiri, mis peab sisaldama volitaja nime ja isikukoodi, volitatu nime ja isikukoodi, teavet millisel eesmärgil volitus on antud ning volikirja kehtivusaega.

Kui soovid tunnistuse kätte saada posti teel Omniva kaudu, tuleb arvestada, et puudub kindlus, et dokumendid jõuavad kohale õigeaegselt. Dokumendi saatmisel posti teel sellega seonduvad riskid jäävad kliendi kanda!

 

Meremeeste diplomeerimise tunnistused

 

LAEVAMEHAANIKUD

 

LAEVAJUHID ja VÄIKELAEVAJUHID

 

 

Teki- ja masinameeskonna reakoosseisu tunnistuste taotlemise juhend (368.15 KB, PDF)

 

 • Madruse tunnistus Vorm A-20 (38.5 KB, DOC)
 • Vahimadruse tunnistus Vorm A-21 (56.5 KB, DOC)
 • Vanemmadruse tunnistus Vorm A-22 (60.5 KB, DOC)
 • Vanemmadruse tunnistuse (mittekonventsionaalse) vahetamine STCW reegli II/5 nõuetele vastava vanemmadruse tunnistuse vastu Vorm A-22/1 (59 KB, DOC)
 • Laevamotoristi tunnistus Vorm A-23 (54.5 KB, DOC)
 • Laevamotoristi tunnistused indeksiga MT ja MC, mis on väljastatud enne 1. juulit 2013. a Vorm A-23/1 (38.5 KB, DOC)
 • Meresõidupraktika tõend Vorm MSP-01 (46 KB, DOC)
 • Meresõidupraktika tõend praktikapäeviku puudumisel Vorm MSP-02 (39 KB, DOC)
 

Avalduste vormid:

 

 

 

 

NÕUDED MEREMEESTE TÄIENDUSKOOLITUSTELE

 

 

Isikud, kes läbivad täienduskoolituse töötamiseks tankeritel, peavad vastavalt STCW reegli I/2 punkti 2 nõudele saama koolituse läbimise tunnistuse selle riigi Mereadministratsioonilt, mitte mereõppeasutuselt.
Mereõppeasutuse poolt väljastatud tunnistus ei ole kehtiv tööks tankeritel.
Laiendatud koolitusele minnes peavad kaasas olema meresõidupraktika tõendid vähemalt kolme kuu kohta, mis tõendavad, millist tüüpi tankeril isik on töötanud viimase viie aasta jooksul.

 

 

Riigilõivu saab kohapeal tasuda nii sularahas kui pangakaardiga

 

Seoses Riigilõivuseaduse muudatustega kehtivad alates 1. jaanuarist 2016. a järgmised riigilõivud:

1. Laevapere liikme kutseeksam - 35 €;
2. Lootsi kvalifikatsioonieksam - 250 € (lihtsustatud korras eksam – 130 €);
3. Lootsitasõidu eksam - 400 €;
4. Lootsi kutsetunnistus ja lootsitasõidu luba - 10 €;
5. Meresõidudiplom ja siseveelaeva laevajuhi diplom - 20 €;
6. Väiksema kui 750 kW peamasinate koguvõimsusega mootorlaeva vanemmehaaniku tunnistus - 20 €;
7. Kõik kutsetunnistused, täiendusõppekursuste lõpetamise tunnistused - 10 €;
8. Meresõidudiplomi ja –kutsetunnistuse kinnitusleht - 10 €;
9. Väikelaeva raadiosideoperaatori tunnistus - 10 €.

Kõikide riigilõivumääradega, mis Veeteede Ameti toimingutele kehtivad, saate tutvuda Riigi Teatajas Riigilõivuseaduse 5. jao §-s 180-201

Riigilõivud

KOHAPEAL, AADRESSIL LUME 9 SAAB RIIGILÕIVU MAKSTA KA PANGAKAARDIGA.

Makse saaja: RAHANDUSMINISTEERIUM
IBAN: EE 93 2200 2210 2377 8606 Swedbank või EE 89 1010 2200 3479 6011 SEB
Viitenumber: 2900073119

Kõikidel Veeteede Ameti toimingutel on üks viitenumber, makse saajaks märkida Rahandusministeerium (mitte Veeteede Amet).

Märkus: maksekorralduse selgitusse lisada tekst, mille eest riigilõiv tasutakse, samuti inimese nimi, kelle eest makstakse.

Viimati uuendatud: 20. aprill 2020