Sa oled siin

18. jaanuar 2002 - 0:00

Riigihankekonkursi "Laevaliikluse juhtimise süsteemi juurutamine Tallinna sadamates ja Muuga lahes" võitis Hollandi ettevõte HITT (Holland Institute of Traffic Technology). Veeteede Amet ja HITT sõlmisid 36 miljoni krooni (2,3 mln euro) suuruse lepingu Tallinna ja selle ümbruse sadamate ning lähedal asuva Muuga lahe liikluse juhtimissüsteemi tarnimiseks. Seoses tiheda laevaliiklusega on Soome lahe riigid otsustanud, et aastaks 2005 peab see mereala olema laevaliikluse juhtimise süsteemi (Vessel Traffic Management and Information System) kontrolli all.

Laevaliikluse juhtimise süsteemi juurutamise esimene etapp sisaldab süsteemi väljatöötamise, kahte radarimasti Paljassaarel ja Leppneemes, juhtimiskeskuse rajamist Hundipea sadamas, planeeritud teine etapp hõlmab radarite rajamist Kakumäele ja Tahkumäele. Peamise töövõtjana tarnib HITT kõik vajalikud süsteemielemendid.

HITT on liikluskontrolli ja sellega seotud navigatsioonisüsteemide alal juhtiv ettevõte maailmas, kelle tegevusvaldkonda kuuluvad lennu- ja laevaliikluse juhtimise süsteemide loomine, samuti hüdrograafiliste uuringute tarkvara edendamine. HITT on teostanud 40 suuremat projekti üle maailma, kaasa arvatud maailma suurim süsteem Rotterdamis. HITT on tarninud süsteeme Hiinasse, Malaisiasse, Poola, Rumeeniasse ja Bulgaariasse.