Sa oled siin

02.01.2010 kell 05.31 sõitis MT PACIFIC EMPIRE (Hongkong / Hiina lipp, BT 59164, pikkus 243,8 m) Muuga lahel Aegna saare idarannikul vööriga madalikule. Ilm juhtumi ajal: tuul NE-6 palli, lainetus NE-5 palli, nähtavus 1,0–1,5 miili, lumesadu, õhutemperatuur -10 ºC. Laevaruumide ja tankide kontrollimisel avastati leke vöörpiigis. Laeva jõuseadmed, rooliseade ja sõukruvi olid töökorras. Laevapere liikmed vigastada ei saanud, merereostust ei täheldatud. Laev vabanes madalikult samal päeval kella 21.00 ajal pärast vööriosas asuvate ballasttankide tühjakspumpamist kahe vedurlaeva ja oma töötava peamasina abil. Pärast madalikult vabanemist anti lahti vedurlaevade kinnitusotsad, võeti pardale loots ja suunduti lootsi juhendamisel ankrupaigale „K“. Järgmisel päeval tegid laevakere veealuse osa uuringud firma Tuukritööde OÜ tuukrid Veeteede Ameti ja klassifikatsiooniühingu ABS esindajate järelevalve all. Ülevaatuse käigus avastati vööriosas asuvates ballasttankides täiendavalt väiksemaid laevakere läbivaid vigastusi ja mõlke. Laevale anti luba ühekordseks ülesõiduks laevaremonditehasesse, et vahetada vigastada saanud plaadistik.


Juhtum liigitati raskeks laevaõnnetuseks. Juurdlust teostab Veeteede Amet.
 
29.01.2010 kell 16.24 toimus voolukatkestus ML KARSNES (Eesti lipp, BT 3850, pikkus 100,5 m), mis oli teel Skikda sadamast (Alžeeria) Hansweerti sadamasse (Holland) plaanipärasesse remonti. Käivitati diiselgeneraatorid ja viidi laeva elektrivarustus üle nende peale. Käivitati uuesti peamasin ja tõsteti selle koormust, kuid laev edasi ei liikunud. Sellele järgnenud ülevaatusel avastati, et peamasina ja reduktori vaheline muhv oli purunenud ja ülekannet peamasinalt sõuvõllile ei toimu.
Laev asus sellel momendil Biskaia lahel koordinaatidel 48º21,5´ N ja 005º59,9´ W, umbes 40 meremiili kaugusel Ushanti saarest. Ilm juhtumi ajal: tuul SW 7–8 m/sek, laine kõrgus 5–6 m, nähtavus hea. Laev triivis kiirusega 2–3 sõlme SSW, asus laevateedest eemal ega seganud laevaliiklust. Laeva pukseerimiseks laevaremonditehasesse tellis operaatorfirma vedurlaeva, mis jõudis laeva juurde järgmise päeva lõunaks. 02.02.2010 kell 18.00 sildus ML KARSNES laevaremonditehase kai ääres. Peamasina ja reduktori vahelise muhvi ülevaatus tehti laevaremonditehase ja klassifikatsiooniühingu esindajate juuresolekul, kus tuvastati, et muhvi segmendid erinevates sektsioonides olid kas täielikult purunenud või osaliselt rebenenud. Remondi käigus vahetati välja purunenud peamasina ja reduktori vaheline muhv, nagu oligi eelnevalt planeeritud.

Juhtum liigitati raskeks laevaõnnetuseks. Juurdlust teostab Veeteede Amet.
 
01.02.2010 puhkes tulekahju kalalaeval AMAZON (Eesti lipp, BT 126, pikkus 28,3 m), mis seisis Veere sadamas kinnitusotstel tormivarjus. Kella 09.25 ajal märkas vahisolev vanemmehaanik, et laeva sillalt tuleb suitsu. Vahimees helistas kohe kaptenile, et ta teataks päästeametile tulekahjust laevas. Pärast seda lülitas ta elektrikilbist kaldavoolu välja ning üritas tulekustutiga tulekollet lämmatada, kuid edutult. Päästeameti tuletõrjeauto saabus laeva juurde kella 10.00 ajal ja alustas kustutamist. Tuli saadi kontrolli alla kell 10.30. Tulekolde hilisemal ülevaatusel selgus, et tulekahju põhjustas elektrikaablite isolatsiooni kulumise tõttu tekkinud elektrilühis. Tulekahju kustutamise käigus hävisid osaliselt silla navigatsiooniseadmed. Samuti said kannatada laeva dokumentatsioon, elektrikilbid ja -juhtmestik.

Juhtum liigitati kergeks laevaõnnetuseks. Juurdlust teostab Veeteede Amet.
09.07.2010 orienteeruvalt kell 02.00 öösel väljus kalalaev Liina Triigi sadamast kahe laevapere liikmega pardal punavetika agariku (furtsellaaria) püügile. Traalpüük toimus Hiiu väinas Triigi sadamast umbes 5–7 miili NW suunas. Laev pidi saabuma sadamasse lossimiseks kella 07.00 paiku hommikul. Politsei- ja Piirivalveameti radarilt kadus KL Liina kuva kell 08.00 ning seda tuleks lugeda laeva uppumise ajaks. Kalalaev uppus koordinaatidel 58°39,8´N ja 022º52,5´E. Mõlemad laeval töötanud inimesed hukkusid. Laeva uppumise tõenäoline põhjus oli ülelaadimine. Ilmastikutingimused sel päeval antud rajoonis: läänetuul 1–5 m/s, nähtavus hea.

Esimene KL Liina EPIRB-i signaal võeti vastu Norrast kell 11.29 UTC, kohaliku aja järgi kell 14.29. Tõenäoliselt ei avanenud EPIRB-i hüdrostaat koheselt madala vee tõttu uppumiskohal – 7 m. Laev läks põhja kreeniga enam kui 90º ning väga kiiresti ja EPIRB võis põhjasavisse kinni jääda. Hiljem, kui laev võttis merepõhjas asendi väiksema kreeniga, vabastas hüdrostaat poi ning välja ujudes hakkas see tööle.

Kell 14.57 väljus PVK-025 Sõru sadamast antud piirkonda. Inimeste ja laeva otsingute ja päästetöödele kaasati ka kopter PWA ja tuukripaat. Otsingute tulemusel tehti kindlaks uppunud KL Liina asukoht. Tuukrid leidsid madruse surnukeha 40 m kaugusel uppunud laevast. Kipri surnukeha leiti juhuslikult 29.07.2010 Väinamerest Muhu saare Võiküla rannast, mis asus KL Liina uppumiskohast enam kui 20 miili kauguselt.

03.08.2010 pukseeriti KL Liina pärast vraki väljatõstmist Triigi sadamasse.

Juurdlust teostab Veeteede Amet.

Viimati uuendatud: 14. november 2017