Sa oled siin

29. november 2019 - 12:22
Allikas: Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

25. novembrist 4. detsembrini toimub Londonis IMO (International Maritime Organisatsion) Assamblee, kus sel nädalal esindasid Eestit majandus- ja taristuminister Taavi Aas ja Veeteede Ameti peadirektor Rene Arikas. Lisaks neile kuulusid delegatsiooni majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist lennundus- ja merendusosakonna juhataja Taivo Linnamägi ning nõunikud Moonika Parksepp ja Anu Vask ning Eesti suursaadik Londonis pr Tiina Intelmann ja tema majandusnõunik Priit Masing.

Visiidi eesmärgiks oli tutvustada Eesti kui mereriigi tugevusi, kohtuda oluliste partneritega transpordi ja merenduse teemadel ning otsida koostöövõimalusi. Teisipäeval, 26.novembril pidas Taavi Aas ka kõne, millega kutsus riike üles merenduses kasutusele võtma digitaalseid lahendusi. 

Rahvusvaheline Mereorganisatsioon ehk IMO on ÜRO agentuur, mis seisab meresõiduohutuse reeglite parendamise ja merereostuse vältimise eest. Assamblee on kõrgeim juhtimisorgan, mis koguneb iga kahe aasta järel ning kus osalevad kõik 174 IMO liikmesriiki. Lisaks on oodatud valitsustevahelised organisatsioonid, kellega on sõlmitud koostöökokkulepped ja IMOga nõu pidavad rahvusvahelised valitsusvälised organisatsioonid. Assambleel valitakse 40-liikmeline nõukogu ning kinnitatakse viie komitee järgmise perioodi eesmärgid ja eelarve.