Sa oled siin

13. juuni 2019 - 6:57

Veeteede Amet tuletab meelde, et ohutuse tagamiseks peab väikelaevajuht jälgima, et kõik navigatsiooniks kasutusel olevad paberkaardid ja atlased oleksid kõige uuemate andmetega, st tehtud oleksid kaardikorrektuurid. Selleks on ameti kartograafid kokku pannud ka õpetuse, kuidas korrektuure teha.

Ameti kartograafiaosakond väljastab kord kuus rubriigis teadaandeid meremeestele (http://adam.vta.ee/teenused/tm/index.html) uuendused, mida tuleb kanda oma kasutuses olevatele paberkaartidele ja atlastele. Oleme kirja pannud ka õpetuse, kuidas soovitame korrektuure teha: https://veeteedeamet.ee/et/navigatsioonikaardid Soovi korral pakuvad meile teada olevalt korrigeerimise teenust ka kaks edasimüüjat: Gotta Port Services OÜ ja Unimars Navigation OÜ.

Lisaks soovitame veeliiklejatel kasutada meie veebirakendust Nutimeri (https://gis.vta.ee/nutimeri/), mis kuvab ametlikke elektroonilisi navigatsioonikaarte Maa-ameti põhikaardi või ortofoto taustal. NB! Soovitame Nutimerd mitte kasutada esmase navigatsioonivahendina, sest veebirakenduse töö sõltub andmesideühenduse olemasolust.