Sa oled siin

31. detsember 2019 - 12:44

Septembri algusest novembri lõpuni toimus iga-aastane Paris Mou kontsentreeritud kontrolli kampaania (Concentrated Inspection Campaign ehk CIC), mille käigus kontrollisid Veeteede Ameti laevade järelevalve osakonna inspektorid suuri, üle 500 kogumahutavusega laevu.

Paris MoU (Memorandum of Understanding), mille liige on ka Eesti, on dokument, millega 27 merendusega seonduvat osapoolt nõustuvad sadamariigi kontrolli süsteemi rakendamisega. Igal aastal valmistab Paris MoU ette fokuseeritud kontrollkampaania ja küsimustikud, mille alusel laevu inspekteeritakse.
Selle aasta kampaania fookuses olid laevade avariisüsteemid ja hädaolukorral kasutatavad protseduurid. Lähemalt uuriti regulaarse väljaõppe läbiviimist, tehnosüsteemide nõuetekohast hooldamist ja muud sellist.

Seekordse CIC on Emergency Systems and Procedures 2019 kampaania käigus kontrolliti kokku 54 laeva, mis külastasid Eesti sadamaid. Märkusi tehti laevadele seitsmel korral, ning kinni peeti üks laev, mille avarii tuletõrjepump ei olnud töökorras.

Ülejäänud märkused puudutasid peamiselt laevade avalikku teavitamissüsteemi ning meeskonna oskusi kasutada hädaabivarustust. Samuti uuriti ühel juhul, kas avariitoiteallikas varustab ohutuse tagamiseks vajalike seadmeid korrektselt.

Eesti on Paris MOU valges nimekirjas, mis näitab Eesti riigilipu all sõitvate laevade kõrget meresõiduohutuse taset, reederite pühendumist selle tõhustamisele ja Veeteede Ameti edukat tööd tagamaks laevade vastavust kõikidele rahvusvahelistele ja siseriiklikele nõuetele.