Sa oled siin

22. november 2019 - 13:44
Digiriigi Häkaton 3.0

Veeteede Amet osaleb sel aastal Digiriigi Häkatonil 3.0, kus ameti poolt püstitatud probleemiks on Meremeeste sõidupäeviku ehk e-munsterrolli loomine. E-munsteroll on tööriist meremehe ja riigi vaheliseks suhtlemiseks. 

Veeteede Amet on 2019. aastal astunud jõuliseid samme merendusvadkonna moderniseerimise suunas, eesmärgiga muuta erinevate osapoolte omavahelist suhtlemist inimsõbralikumaks ning lihtsamaks. Käimas on uue Laevade infosüsteemi projekt, kus õige pea jõutakse esimeste arendustöödeni. Samuti on lähiajal lõppemas Meremeeste Infosüsteemi hange, mille eesmärk on luua Eesti meremeestele mugav ja tõhus töövahend merenduskarjääri edendamiseks. Viimase hanke raames arendatakse välja ka e-munsterroll, mis peaks oluliselt vähendama meremeeste sõidupraktikate esitamist paberkandjatel.

Riigihäkaton 3.0 pakkus võimaluse testida Veedeete Ameti ideed sellise tööriista loomisel ning üritusel haarasid sellest võimalusest kinni 2 infotehnoloogia ettevõtet - Mooncascade ja Cyberland. Lühidalt oli väljakutse sisu selles, kuidas muuta sõidupraktika tõendite esitamine võimalikult lihtsaks ning turvaliseks vähendades samal ajal mõttetut andmete ümber trükkimist. Veeteede Ameti poolt abistasid meeskondi meremeeste diplomeerimise osakonna vaneminspektor Hannes Vask ning infotehnoloogia osakonna projektijuht Meelis Zujev. Mõlemad Veeteede Ameti ideed arendavad meeskonnad on teinud tõsist tööd ning tulemused on kindlasti väga konkurentsivõimelised.

Häkaton lõppeb reedel, 22. novembril toimuva esitlusega, kus kõik meeskonnad demonstreerivad oma valmis saadud lahendusi.
Üritusest toimub ka LIVE ülekanne Facebookis.

 

Mis on Digiriigi Häkaton?

Eesti kui digiriigi maine on teada paljudele välismaalastele ja e-riigi teenuste kasutamise mugavust tunnetab enamik Eestis elavaid inimesi igapäevaselt. Et olla jätkuvalt innovaatiliste ja progressiivsete riikide esirinnas, peame ajaga kaasas käima. Üks võimalus, kuidas meie digiriiki pidevalt kaasajastada ja klassikalisesse avalik-era koostöösse värsket õhku tuua on häkatonid.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium koos Garage48 kutsuvad kõiki Eesti IT ettevõtteid koostööle avaliku sektoriga, et juba protsesside algusfaasis luua lisandväärtust, mis viiks kiirete, toimivate ja uuenduslike lahendusteni.

Ürituse raames soovitakse leida avaliku sektori probleemidele sobivaid IKT-lahendusi ja luua ürituse jooksul ideedest „klikitav prototüüp“ ning võimalusel reaalselt töötav lahendus või miks mitte ka valmis toode. Häkatoni eesmärk on saada värskeid ideid ning esialgseid lahendusi, millega arvestada riigis uute lahenduste loomisel.

 

Vaata lähemalt Facebookist.