Sa oled siin

9. oktoober 2018 - 16:26

Äsja lõppenud ulatusliku operatsiooni käigus eemaldas Veeteede Amet koos partneritega Emajõe Muuge kanalist ohtlikud ja laevaliiklejatele ebamugavust põhjustanud puud. Madala veetaseme tõttu toimus osa operatsioonist külmas sügiseses vees supeldes.

Veeteede Ameti Tartu navigatsioonimärgistuse talituse juhi Lauri Toomiste sõnul oli operatsioon Muuge kanalis madala veetaseme ja tugeva voolu tõttu äärmiselt keeruline ning poleks olnud edukas ilma partnereid kaasamata. „Madal veetase tõi välja suure hulga varem vee all peidus olnud puud, samas madala veetaseme tõttu oli vool jälle kiirem ning seadis piirangud operatsioonis olevatele alustele. Seetõttu kandis üks meie meeskonnaliige spetsiaalset, isegi jäätingimustesse sobivat kuiva ülikonda, millega ta sai mööda jõge ringi ujuda ning kinnitada trosse jões olevatele puudele, mis veoautoga hiljem jõest välja vintsiti. Kokku eemaldasime üheksa erineva suurusega tüve ja kändu,“ kirjeldab Toomiste operatsiooni. „Suur tänu maaomanikele, Tartu Priitahtlike Pritsumeeste Seltsile, kes olid meile abiks oma vintsiga veoautoga ning Ilvesmaa OÜle, kes abistas meid traktoriga.“

Ootame teavitusi häiretest navigatsioonimärkide töös, laevaliiklusele ohtlikest olukordadest või mere- sõiduohutuse alasest õigus- rikkumisest, reostusest ja turvaintsidentidest e-mailile navinfo[at]vta[dot]ee või kõnesid 24h avatud häiretelefonile 620 5665. Ohutu veeliiklus on meie kõigi huvides ning koostöö selles osas on igati oluline.