Sa oled siin

17. september 2020 - 17:09

8.-9. septembril toimus juba 17. korda traditsiooniline Eesti Esri (Environmental Systems Research Institute) kasutajate ja GIS teemaline konverents „Esri päevad 2020“, kus tutvustati uuemaid arendusi GIS ja geoinformaatika valdkonnas.

Konverentsil tunnustati Veeteede Ametit auhinnaga „Aasta GIS-tegu 2020“. Auhind saadi laevade automaatse identifitseerimissüsteemi (AIS) andmete reaalajas kuvamise eest Nutimere rakenduses. Nutimeri on merehuvilistele kasulik abivahend, mis võtab kokku Veeteede Ameti erinevate infosüsteemide poolt hallatava informatsiooni ning kuvab seda kasutaja valitud kaardialusel.

Aasta GIS-tegu auhind antakse innovaatiliste GIS lahenduse eest, millel on positiivne mõju GIS valdkonna arengule ning ühiskonnas toimuvatele protsessidele. Nutimere rakendust ja AIS andmete kasutamist tutvustas konverentsil Veeteede Ameti laevateede osakonna vanemspetsialist Ott Küüsmaa.

Kevadel sai Veeteede Amet auhinna ka rahvusvahelise ESRI poolt erinevate lahenduste,  nagu Nutimeri, Navigatsioonihoiatuste rakendus, Väikesadamate külastusandmete rakendus ja AIS rakenduse loomise eest. Paraku toimus koroonaviiruse leviku tõttu ülemaailmne ESRI konverents, mis on ühtlasi ka suurim GIS konverents maailmas, seekord virtuaalselt.