Sa oled siin

29. Mai 2020 - 13:32
Veeteede Ameti infosüsteem Nutimeri

Veeteede Amet sai aprilli lõpus ESRI (Environmental Systems Research Institute) auhinna silmapaistvate saavutuste eest GIS valdkonnas. ESRI on geograafilise infosüsteemi ehk GIS (geographic information system) valdkonnas globaalne liider ning toob igal aastal esile ja tunnustab organisatsioone, kes rakendavad erinevaid lisandväärtust loovaid GIS lahendusi.

Kartograafiaosakonna juhataja Olavi Heinlo ütles, et auhind on ametile suur tunnustus. „Püüdleme Veeteede Ametis alati selle poole, et kliendile võimalikult innovaatilisi ja mugavaid lahendusi pakkuda ning selle üle, et meie infosüsteemid teiste seast silma paistsid, võime uhked olla,“ lisas Heinlo.

Veeteede Amet sai auhinna erinevate GIS lahenduste, nagu Nutimeri, Navigatsioonihoiatuste rakendus, Väikesadamate külastusandmete rakendus ja AIS rakenduse loomise eest. Samuti on ESRI lahenduste peale üles ehitatud Veeteede Ameti INSPIRE teenused. INSPIRE teenused on Euroopa Liidu direktiiviga määratud ruumiandmeteenused riigiasutustele, kes teatud ruumiandmeid haldavad.

Veeteede Amet oli üks 180st auhinnatud organisatsioonist, kes valiti välja enam kui 100 000 kasutaja hulgast üle maailma. Ameti nominatsiooni esitas ESRI kohalik esindaja Eestis. Paraku jääb sel aastal koroonaviiruse leviku tõttu ära pidulik auhinnatseremoonia San Franciscos ning auhind ja sertifikaat saadetakse Veeteede Ametile posti teel. ESRI konverents, kus tunnustatakse auhinna saajaid ning mis on ühtlasi suurim GIS konverents maailmas, toimub sel korral virtuaalselt.