Sa oled siin

10. detsember 2019 - 11:32
Vilsandi tuletorn. Foto: Aivo Raud

Novembri lõpus anti Veeteede Ametile üle värskelt renoveeritud Vilsandi tuletorn.
„Vilsandi tuletorni mahukad rekonstrueerimistööd on tehtud väga hästi ja põhjalikult. Tublit tööd tegid nii meie töötajad kui koostööpartnerid. Meil on hea meel, et oleme saanud anda oma panuse ühe olulise navigatsioonimärgi ja tükikese Eesti mereajaloo taastamisse,“ ütles veeteede ameti peadirektori asetäitja Anu Angerjas.

Tuletorni renoveerimisel lähtuti Muinsuskaitseameti poolt koostatud eritingimustest, mis lepiti kokku juba eelmisel aastal. Torni renoveerimise tööprojekt valmis lähtuvalt eritingimustest ning rekonstrueerimistööde leping Scandec Ehitus OÜ-ga sõlmiti 21. detsembril 2018. Renoveerimistööd algasid 2019. aasta maikuus ning kestsid kuni novembrini. Omanikujärelevalvet ja muinsuskaitselist järelevalvet teostas AS Infragate Eesti. Selle aasta oktoobris sai Veeteede Amet ka Muinsuskaitseameti tunnustuse Vilsandi kui hästi renoveeritud kultuurimälestise eest.

Vilsandi tuletorn on Eesti läänepoolseim tuletorn. Torni tuli põleb aastaringselt pimedal ajal ja tule kõrgus merepinnast on 40,2 meetrit.

Vilsandi tuletorni renoveerimisest võib lähemalt lugeda seekordsest Veeteede Ameti Teatajast.